Case Study Pilulka24

Pilulka24 Případová studie Case Study Pilulka24

E-shop Pilulka24 je projekt internetové lékárny, který v roce 2012 odstartoval jako start-up z dílny ui42. V krátké době se Pilulka24 raketově etablovala na slovenském trhu. Vznikla největší internetová lékárna s doplňkovým poradenstvím od certifikovaných magistrů.

Nominace v soutěži Heureka ShopRoku v roce 2013 v kategorii Krása a zdraví (jako jediná lékárna) a několikanásobné umístění v dalších letech potvrdilo, že se Pilulka24 stala zákazníky nejlépe hodnocenou internetovou lékárnou na Slovensku. Po akvizici se online lékárna stala součástí projektu Pilulka.sk.

Klíčové milníky spolupráce

2012 – start projektu internetové lékárny Pilulka24

Online lékárnu jsme spustili v červnu roku 2012 jako e-shop se sortimentem léků, zdravotnických pomůcek, výživových doplňků a kosmetiky. Doplňkovou službou bylo rychlé a odborné poradenství do 24 hodin. E-shop zastřešoval redakční systém BUXUS s propojením na informační lékárenský systém, skladové hospodářství a další součásti.

2013 – nominace v soutěži Heureka ShopRoka

Po krátké existenci byl v roce 2013 projekt nominován v soutěži e-shopů – Heureka ShopRoku v kategorii Krása a zdraví. Jako jediná lékárna se tak Pilulka24 prosadila jako konkurent mezi nejznámějšími prodejci kosmetiky, parfémů a šperků. O jejím úspěchu svědčily reference spokojených zákazníků, díky kterým se Pilulka24 stala nejoblíbenější internetovou lékárnou na Slovensku.

2018 - Pilulka24.sk se stává Pilulka.sk

Úspěšná akvizice v roce 2018 zařadila online lékárnu Pilulka24 pod síť třetího největšího provozovatele kamenných provozů a internetových lékáren v rámci Čech a Slovenska. Zákazníci tak dnes mohou nakupovat v internetové lékárně Pilulka.sk, jejíž spolumajitel deklaroval záměr navázat na úspěch dosavadního formátu.

Specifika projektu Pilulka24

  • jeden z prvních slovenských e-shopů s fasetovým vyhledáváním
  • jeden z prvních slovenských e-shopů s fulltextovým vyhledáváním s našeptávačem
  • propracovaný věrnostní systém s množstvím benefitů
  • uživatelsky vyladěný responzivní design pro uživatele chytrých telefonů

Hlavní služby, které jsme klientovi dodávali

CMS BUXUS

CMS BUXUS

Performance Marketing

Performance Marketing

SEO

SEO

UX design

UX design

Výsledek projektu

Výsledek projektu

Už po několika měsících nabral projekt internetové lékárny rychlý kurz. Neustále se zvyšující návštěvnost as ní související konverze způsobily nárůst výnosů, jaký ani klient v začátcích neočekával.

Úspěšný start online lékárny položil základy e-commerce projektu, který vyhledávají zákazníci dodnes. V ui42 jsme hrdí, že jsme, podobně jako v mnoha jiných projektech se zvučným jménem, stáli v jeho začátcích.

Kontaktujte nás

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultace zdarma

S čím byste potřebovali pomoci?

Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

Potřebujete ještě s něčím pomoci?

Vyberte si další oblast

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulář byl úspěšně odeslán.