Case Study

Ahooy případová studie Case Study

Kdo je Ahooy?

Ahooy je e-shop s širokou nabídkou triček, mikin a tašek s jedinečným designem. Součástí unikátního designu je také jedinečný příběh dvou bratrů - Jana a Mariana Gondových, kteří svou podnikatelskou vizi utvářeli za pochodu. Místo potištěných polštářů (původní podnikatelský záměr) tisknou bratři z Oravy nápadité vzory na trička a mikiny. 

Nejprve vyrazili dveře, aby zbořili všechny předsudky

V prvním výrobním závodě se změnil nejen sortiment, ale také dveřní rámy. Ty musely být přizpůsobeny tiskařskému stroji, který se nevešel do vchodu do budovy. A tak se staré pořekadlo dvakrát měř a jednou řež mění v případě e-shopu Ahooy na to, že nejdřív koupíš a pak bouráš. A co se týče demolice, jsou Gondíci opravdu šikovní. Jakékoli předsudky o "dalším e-shopu s tiskem" boří skutečnost, že Ahooy za pouhý rok znásobil počet svých objednávek z několika desítek na několik tisíc. Jak?

Spolupráce Ahooy a ui42

Původní e-shop Ahooy, založený na platformě WordPress, přestal po krátké době provozu splňovat požadavky prodejního nástroje bratrů. Jejich cesta vedla k ui42. Důvod? Gondovi hledali silného partnera, který by jim otevřel dveře k očekávanému růstu, nikoliv je zavřel se slovy "to nejde". První vlaštovkou, která vzešla ze spolupráce v roce 2019, byl základní e-shop postavený na systému pro správu obsahu BUXUS. Tím byl odstraněn problém s nedostatečným CMS a navíc bylo možné flexibilně reagovat na všechny další výzvy, které se společnosti Ahooy a ui42 rozhodly společně překonat.

Čísla nepolevují, padají ve prospěch rychlejšího webu

Za dva roky spolupráce získala společnost Ahooy na dynamice. Nový e-shop na BUXUSu musel reagovat na téměř 70% nárůst návštěvnosti stránek ve srovnání s předchozím obdobím. Přesto se nám podařilo zkrátit průměrnou dobu načítání stránek i průměrnou dobu odezvy serveru.

- 50 %

Průměrná doba načtení stránky

- 40 %

Průměrná doba odezvy serveru

Porovnání od roku 2018 do 2021

Klíčové body v pokroku e-shopu Ahooy

...konec roku 2019

E-shop zažil první zajímavý moment v top sezóně 2019, když bratři Gondovi museli 18. prosince ukončit své kampaně. S tehdejší výrobní technologií dosáhli pomyslného stropu, který mohli zvládnout pod náporem zakázek. Za měsíc tak překonaly svůj celoroční průměr prodeje.

...podzim roku 2020

Proto byl zahájen proces vnitropodnikové optimalizace s cílem posílit a inovovat výrobu a související procesy. To zahrnovalo nejen nové prostory, technologické a výrobní vybavení a nové zaměstnance, ale také automatizaci procesů kolem e-commerce řešení. Propojení systému CMS BUXUS s ERP systémem Money S4 a etiketovacím programem Chamelleon prověřilo flexibilitu redakčního systému z dílny ui42 s vynikajícími výsledky.

...začátek roku 2021 a nové výzvy

V tomto období pánové z Ahooy zaznamenali až 900% nárůst objednávek za jeden měsíc. Poslední tečkou, ještě s čerstvým inkoustem, byl redesign webu se zaměřením na mobilní zařízení. Pod dohledem zkušených webových designérů a v souladu s faktory UX spatřil světlo světa nový Ahooy. Připraveno na zahraniční mutace a počáteční expanzi do České republiky a Maďarska. 

V tomto období pánové z Ahooy zaznamenali až 900% nárůst objednávek za jeden měsíc.

Dodané služby z dílny ui42

 • Vývoj webstránky v rámci redakčného systému BUXUS
 • SEO
 • Dizajn webu
 • UI/UX Dizajn
 • Front-end programovanie (HTML/CSS)
 • Back-end programovanie (CMS BUXUS)
 • Prepojenie na ERP Money
 • Prepojenie na štítkovací systém Chamelleon
 • Webová analytika (GA)
 • Pokročilé technické SEO
 • Cenotvorba produktov, cenník na mieru
 • Automatizácia objednávok
 • Registrácia a prepis informácií
 • Hromadná objednávka

Více o příběhu manželů Gondových a vývoji e-shopu Ahooy si můžete poslechnout ze záznamu online konference Website Story - úspěšné příběhy webů, které prodávají.

Podrobnější statistiky e-shopu Ahooy

Srovnání prvního a druhého roku spolupráce mezi společnostmi Ahooy a ui42 hovoří jasně.

+ 47 %

Nárůst počtu uživatelů

+ 66 %

Výnosy

Nárůst počtu návštěvníků

Díky propracovanému grafickému, ale zejména uživatelsky přívětivému designu webu (UX), dosáhla společnost Ahooy již po roce spolupráce na BUXUSu rekordních čísel. Až 54,78% nárůst počtu návštěvníků, kteří na webu uskutečnili transakce.

Průměrná doba načtení stránky

Třešničkou na dortu je ukazatel, který předpovídá e-shopu Ahooy a jeho majitelům skvělé vyhlídky pro nadcházející sezónu 2021. V druhé polovině roku můžeme konstatovat, že díky novému dedikovanému serveru klesla průměrná doba načítání stránek ze dne na den pod magickou hranici 3 sekund.

Nenormální postupy vyžadují nenormální řešení. Takto vzniká jedinečnost

Jedinečné e-commerce obchodní plány vyžadují skutečně jedinečná řešení. V ui42 jsme rádi, že můžeme být součástí úspěšného příběhu elektronického obchodu Ahooy. Přestože pánové z Oravy mají někdy netradiční metody (i když oni už nejdřív měří, pak bourají), o to je práce s nimi náročnější a pro naše týmy "srdcovka". 


A výsledek? Moderní a funkční e-shop s jedinečnými designovými kousky, který má velkou šanci přesáhnout hranice Slovenska. 

Jak hodnotíte naši spolupráci?

Během vývoje našeho e-shopu jsme s lidmi z ui42 navázali nejen profesionální, ale také osobní a přátelský vztah. Jsme v pravidelném kontaktu, což nám usnadňuje hledání způsobů, které nám pomáhají posunout se vpřed. Tým ui42 je partnerem, na kterého se můžeme spolehnout nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí.

Chcete také silného partnera pro své online podnikání?

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultace zdarma

S čím byste potřebovali pomoci?

Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

Potřebujete ještě s něčím pomoci?

Vyberte si další oblast

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulář byl úspěšně odeslán.