Jak jsme sloučili tři dodavatele pod jeden vyladěný e-shop

Bezva vlasy Případová studie Jak jsme sloučili tři dodavatele pod jeden vyladěný e-shop

Každé e-commerce řešení, které se vymyká z normálu, potřebuje řešení na míru. Pro jedinečné online projekty, které mají potenciál a chuť růst, přesně takové v ui42 máme. Naše flexibilní CMS BUXUS. Ideální ve chvíli, kdy už tzv. krabice (šablonový e-shop nebo web) nestačí. Díky více než 27 letému vývoji dokážeme redakční systém BUXUS dokonale přizpůsobit každému řešení tak, aby zvládal nejnáročnější požadavky na rychlost, extra výkon, UX design, multijazyčné verze i propojení na externí systémy. A právě CMS BUXUS stojí za obnoveným e-shopem pro Bezvavlasy.

Cíle spolupráce

Společnost Bezvavlasy a.s. nás oslovila s cílem najít spolehlivého partnera v rámci celé transformace e-shopu a přidružených externích systémů. V projektu došlo ke změně ERP systému, skladového hospodářství a komplexního technického backgroundu, avšak dosavadní krabicový e-shop narazil na neustálé omezení. Klient hledal custom řešení, které dokáže bez problémů obsloužit zákazníka v B2B i B2C zóně, reagovat na propojení s externími systémy a zároveň splňovat požadavky na moderní a uživatelsky vyladěný e-shop.

Hlavní oblasti spolupráce

HTML / CSS dodané grafiky

  • CMS BUXUS
  • end-to-end testing

Klíčové milníky spolupráce

Začali jsme slovenskou a maďarskou verzí e-shopu

V květnu 2023 jsme odstartovali spolupráci prvním krokem – vytvořením e-shopů v rámci Slovenska a Maďarska. Bezvavlasy nás oslovili s již hotovým grafickým designem, který jsme naprogramovali v rámci našeho vlastního CMS BUXUS. Spuštění obou verzí proběhlo v listopadu, ještě před vyvrcholením posledního čtvrtletí ve formě Black Friday a vánočního nákupního šílenství.

Vychytali jsme mouchy pomocí end-to-end testování 

Abychom zachytili všechny možné scénáře nákupního procesu, podrobili jsme nový e-shop celodennímu end-to-end testování za účasti klienta. Díky němu jsme absolvovali různé varianty nákupu (výběr různých typů dopravy, platby, jejich kombinací atd.) a odhalili případné úskalí, ve kterých mohl nastat problém – od objednávky až po vyskladnění.

Spustili jsme českou verzi www.bezvavlasy.cz 

Po úspěšném nasazení slovenské a maďarské verze nám klient v lednu 2023 svěřil i jeho core záběr – e-shop pro Českou republiku. Specialitou celého řešení je oddělená B2B zóna pro kadeřnictví, salóny a barbershopy s pricingem na různých úrovních. Kromě toho fungují zákaznické účty v partnerské B2B zóně na základě dynamického rankingu, který bylo nutné přenést do speciálních cen u každé jednotlivé položky. Velkou výzvou celého projektu byl výkřik s názvem SEO, protože naším cílem bylo udržet projekt v dosažených organických pozicích.

Výsledky spolupráce

www.bezvavlasy.cz od května 2023 fungují na rychlém a flexibilním CMS-ku, které díky našim šikovným programátorům dokázalo sloučit 3 různé dodavatele pod jeden svižný a moderní e-shop. Stejně jako ve slovenské a maďarské verzi řešení pokrylo všechny požadavky klienta – B2C i B2B zónu se všemi jejími specifiky tak, aby Bezvavlasy mohly dále růst raketovým tempem. 

Shrnutí očima ui42

Bezvavlasy jsou jedinečný projekt a zároveň výzva, kterou se nám podařilo díky šikovnosti a přesahu našich programátorů v one–stop shop agentuře a technickému řešení na míru naplnit. Jsme rádi, že i přes tak rozsáhlý zásah jsme více než 10.000 produktů v e-shopu přesměrovali bez toho, abychom ohrozili jejich organický traffic. 

Jak hodnotí naši spolupráci Bezva vlasy?

S firmou ui42 máme vynikající zkušenosti, spolupráce s nimi je vždy profesionální a efektivní. Velké díky si za mě zaslouží projektový manažer Rastislav Sásik, jehož vedení a organizační schopnosti výrazně přispěly k úspěchu našich projektů. Jeho pozornost k detailům a schopnost řešit problémy mě neustále přesvědčují o tom, že jsme si vybrali správného partnera. Samozřejmě si uvědomuji, že tento úspěch je zásluhou celého týmu ui42, který odvádí skvělou práci.

Děkuji a těším se na další úspěšně dokončené projekty.

Kontaktujte nás

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultace zdarma

S čím byste potřebovali pomoci?

Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

Potřebujete ještě s něčím pomoci?

Vyberte si další oblast

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulář byl úspěšně odeslán.