Doporučující nástroj na bázi umělé inteligence od ui42 potvrzuje výborné výsledky

AI by ui42 Doporučující nástroj na bázi umělé inteligence od ui42 potvrzuje výborné výsledky

Nechápete, jak zvýšit efektivitu a výkonnost vašeho e-shopu a zároveň získat věrnost zákazníků? Díky umělé inteligenci personalizujte doporučené produkty každému návštěvníkovi podle jeho preferencí a nákupního chování a udělejte z něj spokojeného zákazníka. S automatizovanými doporučeními od ui42 mu tak nabídnete přesně to, co hledá.

V ui42 se neustále snažíme pokročit a pomáhat našim klientům zefektivňovat jejich online obchodování. Od roku 2020 se zaměřujeme na umělou inteligenci a nedávný ABC test s jinými řešeními potvrdil význam a přínos, které přináší. Úspěšnost automatizovaných doporučení od ui42 ve srovnání s globálními hráči byla potvrzena.

Zadání a cíle spolupráce

Cílem spolupráce bylo potvrdit si předpoklad, že doporučení na základě umělé inteligence jsou efektivnějším řešením, než klasická forma doporučení (manuální nastavení na základě určitých pravidel). Pro potvrzení/vyvrácení očekávání jsme pro první hypotézu použili AB test.

Kromě toho jsme doporučující systém z dílny ui42 testovali se dvěma konkurenčními produkty, abychom uměli porovnat, které z řešení je přínosnější z pohledu návštěvníka stránky a také sledovaných konverzí. Pro srovnání konkurenčních řešení – Umělá inteligence od ui42, Bloomreach (Exponea) a Luigi's Box jsme použili ABC test.

Klíčové mezníky spolupráce

  • Rozhodnutí o spuštění ABC testu ?
  • Členem ABC testovacího projektu byl nezávislý arbitr ?
  • Technická a administrativní příprava testování ?
  • Ověření nastavení před testováním ?
  • Spuštění ABC testu v časovém rozmezí tří týdnů ?
  • Spuštění AB testu ve stejném časovém úseku ?
  • Vyhodnocení výsledků AB/ABC testování

Výsledky spolupráce a čísla

V případě AB testu i ABC testu byla hlavní sledovanou metrikou tržba na návštěvu na dvou různých místech - na stránce produktu (velké podrobnosti o produktu) a v košíku (doporučení jako upsell na konci nákupního procesu).

První zjištění: AB test jednoznačně potvrdil přínos doporučujícího systému ui42

AB test jsme realizovali na doméně www.dedoles.de, přičemž jsme porovnávali klasická generická doporučení a doporučovací systém na bázi umělé inteligence od ui42.

+ 4,2 %

+ 4,2 %

nárůst revenue/visit v případě doporučení od ui42

+ 4,9 %

+ 4,9 %

nárůst revenue/visit v případě doporučení od ui42

Druhé zjištění: výsledek doporučení ui42 stejně dobrý jako konkurenční nástroje

ABC test jsme realizovali na doméně www.dedoles.cz, kde jsme porovnávali tři konkurenční doporučující systémy – Umělá inteligence od ui42, Bloomreach (Exponea) a Luigi's Box.

Výsledek všech tří řešení byl srovnatelný bez statisticky významné odchylky.

Tento pohled zachází s celkovou hodnotou nákupu, která statisticky spadá do publika daného doporučovacího systému. (Celkový obrat publika/počet návštěv daného publika).

Druhý pohled představuje nárůst hodnoty obratu/počtu návštěv daného publika přímo prostřednictvím doporučovacího systému.

Potvrzujeme relevanci automatizovaných doporučení

Výsledky AB testování zdůraznily odporučovací nástroj od ui42 jako řešení, které generuje více konverzí a přináší vyšší nárůst příjmů na návštěvu ve srovnání s klasickými manuálně nastavenými doporučeními. Z porovnání výsledků ABC testování je zřejmé, že automatizovaná doporučení od ui42 jsou technologicky stejně úspěšná jako známá globální řešení.

Výhodou automatizovaných doporučení od ui42 navíc je, že poskytujeme individuální přístup a odborné znalosti v UX, jsou cenově dostupná i pro malé a střední e-shopy, mají jednoduchou implementaci, nabízejí variabilní možnosti umístění na stránce a v neposlední řadě si je můžete zdarma vyzkoušet během prvního měsíce (tzv. období nákupu a vyzkoušení).

Zaujalo vás to?

Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

Konzultace zdarma

S čím byste potřebovali pomoci?

Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

Potřebujete ještě s něčím pomoci?

Vyberte si další oblast

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulář byl úspěšně odeslán.