Adwords

Čo to znamená

Google AdWords (dnes známý jako Google Ads) je platforma od Google, která umožňuje inzerentům vytvářet a zobrazovat reklamu v internetovém vyhledávači Google a jeho dalším ekosystému.Platforma je bezplatná a inzerenti platí jen za rozpočet, který minou v reklamě.

Google Ads - Wikipedia

Viac info

Jak funguje Google Ads (Google Adwords)?

Google zobrazuje reklamu lidem, kteří něco hledají nebo se nacházejí v obsahové síti (Google Display Network), která je propojená s reklamním systémem Google Ads.

Postup:

  1. Nahrajte do systému podklady k reklamě (texty, obrázky, videa a další).
  2. Určete cílení na konkrétní publikum.
  3. Nastavte bidovací strategii a klíčová slova, na která se bude reklama zobrazovat.

Platforma funguje jako aukční systém a zároveň na principu platby za proklik (PPC, resp. pay-per-click). To znamená, že platíte jen v případě kliknutí na reklamu. O tom, která reklama se zobrazí, rozhoduje aukční systém.

V případě bidování musíte určit, kolik jste ochotni zaplatit za proklik na webovou stránku (bid). Objem utracených peněz kontrolujete přes denní rozpočet na reklamu.

Cena za proklik (CPC, Cost per Click) závisí na několika faktorech, jako je konkurenceschopnost klíčového slova nebo kvalita a kreativita Google reklamy.

Sponzorované (reklamní) výsledky se ve vyhledávání zobrazují jako první.

Výhody Google Ads (Google Adwords) pro e-commerce

  • Zvýšená viditelnost firmy a značky ve výsledcích vyhledávání, co vede k vyššímu počtu prokliků od potenciálních zákazníků.
  • Možnost cílení reklamy jen na vaši cílovou skupinu na základě klíčových slov, demografických parametrů nebo lokality.
  • Rozsáhlý systém na sledování a vyhodnocování úspěšnosti kampaní v Google Ads (Google Adwords). Můžete sledovat prokliky, konverze a optimalizovat reklamu s cílem zvýšit návratnost investice (Return of Investment, ROI).
  • Možnost remarketingu návštěvníků, kteří už navštívili web.

Konzultace zdarma

S čím byste potřebovali pomoci?

Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

Potřebujete ještě s něčím pomoci?

Vyberte si další oblast

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulář byl úspěšně odeslán.