Alza

Čo to znamená

Alza je jeden z největších online prodejců elektroniky a spotřební techniky v České republice a na Slovensku, řadí se k takzvané první generaci eshopů. Kromě elektroniky a spotřební techniky nabízí také široký sortiment produktů z různých dalších kategorií jako jsou hračky, sportovní potřeby, zahradní technika, kosmetika a mnoho dalších. Alza kromě eshopu nabízí svým zákazníkům kiosky, prodejny, výdejní místa i Alzaboxy, které fungují jako výdejní místa i pro jiné eshopy využívající síť Alzaboxů, kterých je už více než 1800. Nejnověji nabízí i vlastní  B2B marketplace platformu, která se jmenuje Alza Trade. 

Viac info

```html

Co stojí za úspěchem internetového obchodu Alza?

Alza se řadí k takzvaným eshopům první generace a tedy velmi zjednodušeným vysvětlením je - načasování. Je třeba si uvědomit, že eshopy, které vznikají dnes, jsou již patřící třetí generaci a bojují s obrovskou konkurencí.

Začátky Alzy se píší někdy mezi lety 1994 - 1998, přičemž úplně na začátku fungovala ještě jako fyzická osoba. Významné postavení zejména v České republice si začala budovat v roce 1998. Málokdo si pamatuje, že Alza se rozšířila i na Slovensko už v roce 2004. Postupně rozšiřovala své produktové portfolio, systematicky budovala brand a využívala potenciál, který v té době na trhu ještě nebyl obsazený. 

V roce 2015 otevřela u Senice velké logistické centrum. V roce 2021 otevřela velkou prodejnu a showroom v Bratislavě.

Hlavní výhody nakupování na Alza

Alza patří k předním eshopům, které na první místo kladou zákaznickou spokojnost (CX) a v tomto směru jsou mezi mnoha experty a podnikateli právem považováni za trendsettery a inspirátory.

Alza je známá na základě velmi pozitivní zákaznické zkušenosti na webu, rychlé možnosti nákupu, využívání dat pro personalizaci, AlzaDrive tedy nákup z pohodlí auta, doručení do AlzaBoxů do 24 hodin, rychlé možnosti refundace a reklamace, produktu Alza+ (což je prémiový účet pro B2C a B2B) a nejnověji i díky vlastní marketplace platformě Alza Trade, která je zatím dostupná v České republice, kde spojuje už více než 1000 eshopů a dodavatelů.

Alza Trade, marketplace od Alzy

Alza Trade je jeden z mnoha marketplace řešení, které v poslední době vznikly.

Co nabízí Alza Trade na rozdíl od jiných marketplaces?

  • 5 milionů aktivních zákazníků
  • Špičková dopravní infrastruktura s pobočkami a AlzaBoxy po celé ČR.
  • Jednoduché napojení na váš e-shop a zákaznická podpora nonstop.

```

Konzultace zdarma

S čím byste potřebovali pomoci?

Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

Potřebujete ještě s něčím pomoci?

Vyberte si další oblast

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulář byl úspěšně odeslán.