Black Friday

Čo to znamená

Původ Černého pátku - Black Friday není zcela jasný. Jedna z teorií říká, že tento název vznikl ve Filadelfii v 60. letech 20. století, kdy se po Dni díkůvzdání na ulice hrnuly davy lidí a způsobovaly dopravní chaos. Jiný příběh vypráví o obchodnících, kteří chtěli změnit barvu z červené (symbol ztráty) na černou (symbol zisku) díky vysokým prodejům po Dni díkůvzdání.

Viac info

Black Friday: Svátek výhodných nákupů nebo marketingový trik?

Černý pátek (Black Friday) k nám dorazil z USA a proměnil se na jeden z největších nákupních svátků roku. Obchody nás lákají na neuvěřitelné slevy a my máme pocit, že právě teď musíme nakupovat. Ale je Black Friday opravdu tak výhodný, jak se zdá? Podívejme se na to blíže.

Slevy vs. marketingový trik

Obchody nás zasypávají reklamou na fantastické slevy během Black Friday. Některé nabídky jsou opravdu výhodné, ale u jiných jde spíše o marketingový trik. Některé obchody nafouknou ceny před Black Friday, aby je pak mohly "slevnit".

Jak nakupovat moudře během Black Friday

Pokud chcete během Black Friday opravdu ušetřit, měli byste dodržovat několik zásad:

 • Udělejte si seznam: Před nákupy si napište seznam věcí, které potřebujete nebo po kterých toužíte. Zaměřte se na ně a nenechte se zlákat jinými akčními nabídkami.
 • Srovnávejte ceny: Zkontrolujte si cenu daného produktu i v jiných obchodech před Black Friday, abyste věděli, zda jde o skutečně výhodnou nabídku.
 • Nepotřebujete vše: Jen proto, že je něco ve slevě, neznamená to, že to potřebujete. Nekupujte si věci, které nepoužijete.
 • Pozor na impulzivní nákupy: Černý pátek je často o vytváření pocitu naléhavosti a strachu z toho, že něco zmeškáte. Dejte si čas na rozmyšlenou a nenechte se zlákat impulzivními nákupy.

Alternativy k Black Friday

Pokud nechcete bojovat s davy a raději nakupujete s rozvahou, existují i jiné možnosti:

 • Zkuste lokální obchody: Lokální obchody často nabízejí zajímavé slevy a podpoříte tak místní podnikání.
 • Cyber Monday: V pondělí po Black Friday se koná Cyber Monday, který se zaměřuje hlavně na slevy elektroniky.
 • Povánoční výprodeje: Po Vánocích bývají další výprodeje, kde můžete najít výhodné ceny.

Black Friday může být skvělou příležitostí na nákup dárků nebo věcí, které potřebujete, za nižší cenu. Důležité je však nakupovat s rozvahou a nenechat se manipulovat marketingovými triky.

Mohlo by vás zajímat 

  Konzultace zdarma

  S čím byste potřebovali pomoci?

  Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

  Potřebujete ještě s něčím pomoci?

  Vyberte si další oblast

  Zanechajte nám na vás kontakt

  Formulář byl úspěšně odeslán.