Hashtag

Čo to znamená

```html

Hashtag je populární symbol "#" používaný hlavně na sociálních sítích. Označuje klíčové slovo, podle kterého můžeme vyhledávat obsah konkrétního média, souboru nebo textu. V češtině se hashtagu říká mřížka nebo křížek.

```

Viac info

Pracování s hashtagem S #hashtagem pracujeme především na sociálních sítích, jako jsou Linkedin Twitter, Instagram, Pinterest a v omezeném rozsahu i na Facebooku. Na Twitteru se mřížkou označují témata nebo skupiny lidí, na Instagramu hashtagy popisují obsah fotografie, a na Pinterestu se takto označuje vložený obsah pinu. Po kliknutí na hashtag se zobrazí piny, které ho obsahují, nebo je dané slovo z hashtagu zahrnuto v popisu pinu. Na Facebooku mřížky nemají velký význam a jsou méně používané.

Jak napsat hashtag

Existuje několik způsobů, jak napsat symbol hashtag, tedy mřížku:

 1. Nejjednodušší způsob je použít pravý Alt (Alt Gr) v kombinaci s klávesou X, tedy Alt Gr + X = #.
 2. Další způsob zahrnuje využití tří kláves, a to Ctrl + levý Alt + X.
 3. Tento způsob vyžaduje numerickou klávesnici. Stiskněte a podržte levý Alt a současně na numerické klávesnici zadávejte číslo 35.
 4. Pokud máte na svém zařízení jen anglickou klávesnici, postačí vám kombinace levý Alt + Shift + š (klávesa v levém horním rohu klávesnice, kde najdete i symbol číslice 3 a mřížky).

Mřížka # v URL

Mřížku, resp. hashtag, můžeme najít i v URL adrese stránky. Přítomnost # značí JavaScript, který vyhledávače procházejí omezeně a nespolehlivě. V oblasti SEO se problémy s mřížkou řeší například při filtrování v e-shopech. Dříve platilo, že u nedůležitých filtrů, které jsme nechtěli mít v indexu, se na konci URL vypisoval symbol # a roboti vyhledávačů takový obsah neprocházeli. Během času toto tvrzení přestalo platit, protože Google se za mřížky dostal. V současné době platí doporučení používat pro filtrování jiné parametry v URL (například otazník).

Hashtag na klávesnici

Hashtag na klávesnici se píše pomocí znaku '#' umístěného před slovem nebo frází, kterou chcete označit nebo zařadit do konkrétního tématu. Hashtagy na klávesnici se často používají na sociálních médiích k označení příspěvků tématy a umožňují lidem jednoduché vyhledávání obsahu se stejným označením.

Tlačítko pro hashtag na klávesnici se nachází většinou na klávesnici vedle klávesy Enter nebo pod klávesou Esc a bývá označené symbolem '#' nebo '£'. Používání hashtagů na klávesnici je způsob, jak přispívat k organizovanosti obsahu na internetu a usnadnit uživatelům nalezení souvisejících informací.

Při vytváření hashtagu na klávesnici byste měli dbát na to, aby byl jednoduchý, relevantní a snadno zapamatovatelný pro cílovou skupinu.

příklad jak použít hastag:

  Kontaktujte nás

  Naša agentúra sa riadi pravidlami a princípmi Férového tendra.

  Konzultace zdarma

  S čím byste potřebovali pomoci?

  Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

  Potřebujete ještě s něčím pomoci?

  Vyberte si další oblast

  Zanechajte nám na vás kontakt

  Formulář byl úspěšně odeslán.