Matomo

Čo to znamená

Matomo (dříve Piwik) je analytický nástroj na bázi open-source, který umožňuje majitelům webů sledovat a analyzovat návštěvnost svých webových stránek. Matomo je plně vlastněné a spravované, což znamená, že majitelé webů mají kontrolu nad svými daty o návštěvnosti.

Viac info

Matomo je analytický nástroj na bázi open-source (ve verzi On-Premise). Do jeho vývoje aktualizací tedy zasahuje odborná komunita, která reflektuje na konkrétní problémy a hledá řešení, jak nástroj neustále posouvat vpřed. Podobně, jako je to v případě Google Analytics, i Matomo do detailů odpovídá na informace o návštěvnících stránky. Zaznamenává a vyhodnocuje jejich interakci s webem a díky množství analýz a reportů vytváří důležitou oporu pro data-driven rozhodnutí v online byznysu.

Matomo Analytics však rozhodně nepatří mezi nějaké neotesané novinky. Pro ty, kteří s daty pracují déle, ho můžete znát také pod názvem Piwik, který se rebrandingem v roce 2018 změnil na aktuální Matomo. Nepopiratelnou výhodou a důvodem, proč Matomo využívá momentálně téměř milion webů je vlastnictví dat. Jaké jsou jeho další výhody a rozdíly mezi Matomo a Google Analytics si můžete přečíst v našem blogovém článku.

Věděli jste, že nejdůležitější, co e-shop může mít jsou data

Konzultace zdarma

S čím byste potřebovali pomoci?

Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

Potřebujete ještě s něčím pomoci?

Vyberte si další oblast

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulář byl úspěšně odeslán.