CX

Čo to znamená

CX je zkratkou pro "zákaznická zkušenost" (Customer Experience) a znamená celkový dojem, který zákazník získá při interakci se společností nebo jejími produkty. CX zahrnuje všechny aspekty zákaznického kontaktu se společností, včetně prvotního povědomí o produktu nebo službě, nákupního procesu, používání produktu a pohybu zákazníka v rámci celého obchodního prostředí. Cílem je vytvořit pozitivní a uspokojivou zkušenost, která podpoří věrnost zákazníků a budování pozitivního obrazu společnosti.

Viac info

Zákaznická zkušenost (CX) je klíčovým prvkem v současném obchodním prostředí a pro mnohé společnosti je důležitá z několika důvodů:

  1. Věrnost zákazníků: Kvalitní zákaznická zkušenost vede k větší věrnosti zákazníků. Zákazníci, kteří mají pozitivní interakce se společností, jsou pravděpodobnější, že se stanou opakovanými zákazníky.

  2. Doporučení: Spokojení zákazníci mají tendenci doporučovat produkty nebo služby svým známým a rodině. Pozitivní hodnocení od existujících zákazníků může přilákat nové zákazníky.

  3. Rozlišování od konkurence: V konkurenčním prostředí může kvalitní zákaznická zkušenost poskytnout společnosti výhodu. Schopnost vytvářet pozitivní a unikátní zážitky může přilákat a udržet zákazníky ve srovnání s konkurencí.

  4. Snížení odchodu zákazníků: Pokud zákazníci mají negativní zkušenosti, mohou opustit společnost a přejít k konkurenci. Péče o zákazníky a řešení problémů může minimalizovat odchod zákazníků.

  5. Zvýšení hodnoty zákazníků: Poskytování vynikající zákaznické zkušenosti může podpořit vyšší tržby od existujících zákazníků. Spokojení zákazníci jsou pravděpodobnější, že budou nakupovat další produkty nebo služby.

Celkově je důležité věnovat pozornost zákaznické zkušenosti, protože může mít výrazný vliv na úspěch a dlouhodobou udržitelnost společnosti v konkurenčním obchodním prostředí.

Konzultace zdarma

S čím byste potřebovali pomoci?

Vyberte všechny možnosti, které se vás týkají

Potřebujete ještě s něčím pomoci?

Vyberte si další oblast

Zanechajte nám na vás kontakt

Formulář byl úspěšně odeslán.